13.07.2024

Приклад справжнього патріота: звання “Герой України” посмертно отримав тернопільський воїн Віктор Гурняк

Ваша реклама

Мати Віктора Гурняка досі веде записник, куди переписує синові вислови, знайдені нотатки, фрази, які цитують знайомі.  Вона розповіла, Віктор вірив в Україну до останнього подиху. 

Тому за свою неоціненну жертву, юнак нещодавно посмертно отримав звання “Героя України” та орден “Золота зірка”. Її урочисто вручив родині загиблого Президент, під час церемонії вшанування пам’яті захисників України у Києві.

Пані Марія береже усі грамоти і нагороди сина. А їх  чимало, адже ще з юності Віктор був активним пластуном. Згодом працював фотожурналістом, а у часи Майдану розпочав і волонтерську діяльність. Усе робив за покликом душі, за що і отримував подяки. Остання нагорода – бронзовий хрест, дісталася надто великою ціною, відзначила мама хлопця.

Пам’ять про Віктора береже і його молодший брат Остап. Віктор для нього – незмінний приклад для наслідування. Хлопець є частиною пластового куреня імені Івана Гавриди, його, доречі, співзаснував Віктор Гурняк.

Окрім “Золотої зірки”, Остап приніс також особливий прапор. Його зробили побратими-айдарівці. Знизу написали позивний, який дістався герою на передовій – “Олігарх”. І це не просто так, адже Віктору вдавалося діставати для батальйону різне спорядження: від дорогих бронежилетів до касок та одягу.

Чоловік залишався вірним своїй ідеї до останнього. Постійні волонтерські поїздки, війна на сході України, дружина, донька і Україна в серці. І навіть будучи на передовій військовим – Віктор залишався журналістом. Часто брав з собою камеру, аби показати як насправді йдуть справи там, на лінії вогню. Жив гідно, так і помер, захищаючи побратимів від ворожих куль. І навіть в останню мить свого життя, біля серця тримав згорнутий прапор України, бо вірив у те, що обрав правильний шлях.Джерело | Т1 Новини

Мітки: , , ,